Menu
Vonsild FK hjemmekampe
September 2017
2.
lørdag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Vonsild Stadion
Notmark/Egen/Midtals
Vonsild Stadion
3.
søndag
10.40
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Harte G & IF
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
5.
tirsdag
18.50
Vonsild FK
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Vonsild Stadion
Bjert IF
Vonsild Stadion
6.
onsdag
18.45
Vonsild FK
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Vonsild Stadion
Harte G & IF
Vonsild Stadion
10.
søndag
11.20
Vonsild FK
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Dalby Stadion
Bramdrupdam GIF
Dalby Stadion
11.
mandag
17.00
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.00
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Bramdrupdam GIF
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.40
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Bramdrupdam GIF
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.40
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
11.
mandag
18.30
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
HIF/TSF/MUIF
Vonsild Stadion
12.
tirsdag
17.30
Vonsild FK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Skanderup Hjarup IF
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
17.45
Vonsild FK (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Bjert IF
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
18.00
Vonsild FK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Lunderskov B (1)
Sdr. Bjert Stadion
16.
lørdag
15.30
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK (2)
Mosevej Sportsplads
17.
søndag
10.00
Vonsild FK
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Forbundsskolen
Lunderskov B (2)
Forbundsskolen
17.
søndag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 466
Vonsild Stadion
Rødding IF
Vonsild Stadion
18.
mandag
18.00
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
Vamdrup IF
Vonsild Stadion
19.
tirsdag
18.50
Vonsild FK
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
20.
onsdag
18.15
Vonsild FK
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Vonsild Stadion
Dalby GF
Vonsild Stadion
23.
lørdag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Sdr. Bjert Stadion
Aabenraa BK
Sdr. Bjert Stadion
25.
mandag
18.00
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Vonsild Stadion
Alle Vonsild FK kampe
September 2017
2.
lørdag
13.00
Kolding IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 466
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
FC Kolding Syd
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2.
lørdag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Vonsild Stadion
Notmark/Egen/Midtals
Vonsild Stadion
3.
søndag
10.00
Harte G & IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Vonsild FK (1)
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
3.
søndag
10.00
Vamdrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Vonsild FK (2)
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
3.
søndag
10.40
Vamdrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Vonsild FK (1)
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
3.
søndag
10.40
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
Harte G & IF
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD
3.
søndag
11.00
Haderslev FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Vonsild FK
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
5.
tirsdag
17.30
Lunderskov B (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Vonsild Stadion
Vonsild FK
Vonsild Stadion
5.
tirsdag
18.50
Vonsild FK
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Vonsild Stadion
Bjert IF
Vonsild Stadion
6.
onsdag
18.45
Vonsild FK
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Vonsild Stadion
Harte G & IF
Vonsild Stadion
9.
lørdag
13.00
Kolding B
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 466
Mosevej Sportsplads
FC Kolding Syd
Mosevej Sportsplads
10.
søndag
10.40
Erritsø GIF (2)
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Dalby Stadion
Vonsild FK
Dalby Stadion
10.
søndag
11.00
Fredericia fF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 582
Madsby Enge
Vonsild FK
Madsby Enge
10.
søndag
11.20
Vonsild FK
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Dalby Stadion
Bramdrupdam GIF
Dalby Stadion
10.
søndag
11.40
Erritsø GIF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 582
Madsby Enge
Vonsild FK
Madsby Enge
11.
mandag
17.00
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.00
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Bramdrupdam GIF
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.00
Kolding B (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 604
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK
Mosevej Sportsplads
11.
mandag
17.40
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Bramdrupdam GIF
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.40
Vonsild FK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
11.
mandag
17.40
Kolding B (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 604
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK
Mosevej Sportsplads
11.
mandag
18.30
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
HIF/TSF/MUIF
Vonsild Stadion
12.
tirsdag
17.30
Vonsild FK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Skanderup Hjarup IF
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
17.30
Lunderskov B (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Vonsild FK (1)
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
17.45
Vonsild FK (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Bjert IF
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
17.45
Lunderskov B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Vonsild FK (2)
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
18.00
Vonsild FK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Lunderskov B (1)
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
18.00
Lunderskov B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 326
Sdr. Bjert Stadion
Vonsild FK (1)
Sdr. Bjert Stadion
12.
tirsdag
18.00
Lunderskov B (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Lunderskov Stadion
Vonsild FK (1)
Lunderskov Stadion
12.
tirsdag
18.00
Lunderskov B (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Lunderskov Stadion
Vonsild FK (2)
Lunderskov Stadion
12.
tirsdag
18.30
Lunderskov B (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Lunderskov Stadion
Vonsild FK (1)
Lunderskov Stadion
12.
tirsdag
18.30
Lunderskov B (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Lunderskov Stadion
Vonsild FK (2)
Lunderskov Stadion
13.
onsdag
18.30
Kolding B
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK
Mosevej Sportsplads
14.
torsdag
17.30
Lunderskov B (1)
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Lunderskov Stadion
Vonsild FK
Lunderskov Stadion
14.
torsdag
17.30
Skanderup Hjarup IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 604
Forbundsskolen
Vonsild FK
Forbundsskolen
14.
torsdag
18.10
Skanderup Hjarup IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 604
Forbundsskolen
Vonsild FK
Forbundsskolen
14.
torsdag
18.50
Skanderup Hjarup IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Lunderskov Stadion
Vonsild FK
Lunderskov Stadion
16.
lørdag
10.00
Skanderup Hjarup IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Forbundsskolen
Vonsild FK (2)
Forbundsskolen
16.
lørdag
10.00
Skanderup Hjarup IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Forbundsskolen
Vonsild FK (1)
Forbundsskolen
16.
lørdag
10.30
Skanderup Hjarup IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Forbundsskolen
Vonsild FK (2)
Forbundsskolen
16.
lørdag
10.30
Skanderup Hjarup IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 654
Forbundsskolen
Vonsild FK (1)
Forbundsskolen
16.
lørdag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Aabenraa Stadion
FC Kolding Syd
Aabenraa Stadion
16.
lørdag
15.30
Vonsild FK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK (2)
Mosevej Sportsplads
16.
lørdag
16.10
Kolding B
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK (1)
Mosevej Sportsplads
16.
lørdag
16.10
Dalby GF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Mosevej Sportsplads
Vonsild FK (2)
Mosevej Sportsplads
17.
søndag
10.00
Vonsild FK
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Forbundsskolen
Lunderskov B (2)
Forbundsskolen
17.
søndag
10.40
Bjert IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 737
Forbundsskolen
Vonsild FK
Forbundsskolen
17.
søndag
11.00
Dalby GF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 582
Lyshøjskolen
Vonsild FK
Lyshøjskolen
17.
søndag
11.40
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 582
Lyshøjskolen
Vonsild FK
Lyshøjskolen
17.
søndag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 466
Vonsild Stadion
Rødding IF
Vonsild Stadion
18.
mandag
18.00
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
Vamdrup IF
Vonsild Stadion
19.
tirsdag
17.30
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Vonsild Stadion
Vonsild FK
Vonsild Stadion
19.
tirsdag
18.50
Vonsild FK
Kvinder
U9
U9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 756
Vonsild Stadion
Lunderskov B
Vonsild Stadion
20.
onsdag
18.15
Vonsild FK
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Vonsild Stadion
Dalby GF
Vonsild Stadion
23.
lørdag
14.00
FC Kolding Syd
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Sdr. Bjert Stadion
Aabenraa BK
Sdr. Bjert Stadion
25.
mandag
18.00
Vonsild FK
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 949
Vonsild Stadion
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Vonsild Stadion
27.
onsdag
17.00
Harte G & IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Vonsild FK (1)
Vonsild Stadion
27.
onsdag
17.00
Vamdrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Vonsild FK (2)
Vonsild Stadion
27.
onsdag
17.40
Vamdrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Vonsild FK (1)
Vonsild Stadion
27.
onsdag
17.40
Harte G & IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 531
Vonsild Stadion
Vonsild FK (2)
Vonsild Stadion
27.
onsdag
18.00
Skibet IF
Herrer
M+32
M+32 B1/11 - efterår • Pulje 10
Skibet Stadion
Vonsild FK
Skibet Stadion
29.
fredag
18.30
Rødekro/Løjt IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480
Fladhøj Idrætscenter
FC Kolding Syd
Fladhøj Idrætscenter
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

DBU Jylland